Бухгалтер
Онлайн-консультаціїНормативна базаЗразки документівНовиниМатеріалиШпаргалкиКалькуляториВідпочинОкМагазин
Facebook
Telegram

Новини

Новини

Сортувати за
Датою
Фільтр
Головна
Вхід
ГоловнаНовиниМінфін затвердив нормативну базу для атестації та безперервного навчання аудиторів
Зміни законодавства
24.11.2020

Мінфін затвердив нормативну базу для атестації та безперервного навчання аудиторів

На вимогу статті 19 Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» Міністерством фінансів затверджено низку нормативних актів в частині врегулювання питань атестації та безперервного професійного навчання аудиторів, зокрема, Порядок складання іспитів при атестації аудиторів, Порядок зарахування теоретичних знань, Порядок проходження стажування та Порядок безперервного професійного навчання аудиторів.

Документами визначено:

  • порядок організації, проведення та оформлення результатів теоретичних іспитів та кваліфікаційного іспиту, які складають кандидати в аудитори в процесі атестації на здобуття кваліфікації аудитора, а також розподілу коштів, отриманих у вигляді плати за складання іспитів;
  • умови та обсяг зарахування кандидатам в аудитори теоретичних знань при здобутті ними кваліфікації аудитора;
  • процедуру, обсяг, тривалість та організацію проходження стажування кандидатами в аудитори та набуття практичного досвіду шляхом працевлаштування у суб’єкта аудиторської діяльності;
  • форми, види, обсяг, тривалість, умови та порядок контролю за проходженням аудиторами безперервного професійного навчання.

З текстами можна ознайомитись за посиланням

Довідково:

Метою Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» є приведення норм національного законодавства у сфері аудиторської діяльності у відповідність із законодавством Європейського Союзу.

Нову систему регулювання аудиторської діяльності підтримано міжнародними організаціями, регуляторами та представниками професії, у тому числі, як таку, що відповідає виконанню зобов’язань, узятих Україною відповідно до Угоди про асоціацію. Зокрема, отримано позитивні висновки від Європейської комісії, Міжнародного форуму незалежних регуляторів аудиту (IFIAR), Ради фінансової звітності Великої Британії та Комісії аудиторського нагляду Федеративної Республіки Німеччина.

Провідна роль у цій системі належить Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, який забезпечує здійснення нагляду за аудиторською діяльністю.

Джерело: Міністерство фінансів України
30.01.2023
Чи можлива ситуація, коли у штаті є бухгалтер, але він не має права підпису?
07.07.2022
За яких обставин та до якої відповідальності в процесі виконання своїх посадових обов'язків може бути притягнуто бухгалтера
03.02.2022
Відповідальність роботодавця за однакові оклади для всіх або більшості працівників
13.07.2021
Хто підписує податкові накладні, якщо звільнено уповноважену особу
19.01.2021
Заступник виконує обов’язки директора — чи може підписувати звітність цифровим підписом
Відділ продажу
0-800-213-787
з 9.00 до 18.00
© Бухгалтер, Ай Ті Сістем Юкрейн, ТОВ, 2017—2025